Bez vody vydrží lidský organismus za optimálních podmínek přibližně tři dny. Voda je zkrátka nepostradatelnou součástí našeho života a nikdo se bez ní neobejde. Tím spíše bychom měli myslet na to, že se bude hodit vhodná nádoba pro uchovávání pitné vody v různých situacích, a že půjde o záložní zdroj, nutný pro pouhé přežití.
Kempujeme s kanystrem
Někteří lidé tráví svou dovolenou v autokempu. Mohou tímto způsobem velmi levně cestovat na Jadran nebo pobývat v kempech u přehrad, u řeky či v horách. Pro tyto účely jsou kanystry na pitnou vodu nezbytné, neobejdete se tu bez nich a je rozhodně rozumnější nalít vodu do kanystru zdarma přímo v kempu, než za ní platit v podobě stáčené do plastových lahví. Nehledě na to, že si vždy natočíte vodu čerstvou, na rozdíl od balených vod, kdy nevíte, jak dlouho voda v láhvi vězí.
Kanystr pro vodáky
Vodáci také potřebují kanystr na vodu, i když vám připadá, že se plaví po řece, kde je vody všude dost. Ta říční samozřejmě není pitná, a tak si vodáci vždy vozí s sebou dostatek vody v plastových kanystrech. Pitnou vodu potřebují nejen na pití, ale i pro čištění zubů a pro přípravu pokrmů. V některých úsecích, kde jsou jen nouzová tábořiště, není dokonce pitná voda k dispozici, a musíte se tu spolehnout právě na tu, co si přivezete s sebou z předchozího kempování.
Blackout
Toto slůvko nepatří mezi oblíbené a u některých lidí vyvolává dokonce panický strach. Jedná se o dlouhodobější výpadek dodávky energií a pitné vody. Může nastat z mnoha příčin a v případě pitné vody může být problém zesílen i tím, že budou brzy vykoupené všechny balené vody v obchodech. Proto doporučujeme mít doma v záloze plastový barel a kanystr na pitnou vodu 10 l, do kterého načerpáte vodu například z horské studánky nebo z volně přístupného minerálního vrtu. Kanystr se vám doma hodí i pro plánované odstávky dodávky pitné vody, kdy si vodu včas do kanystru natočíte.